/ دکتر افروز آزاد » زیبایی زنان » پرینوپلاستی برای درمان شلی واژن
۵ دقیقه
پرینئوپلاستی

پرینوپلاستی برای درمان شلی واژن

آنچه می خوانید...

پرینوپلاستی یک نوع عمل جراحی زیبایی واژن یا همان تنگ کردن واژن است که به منظور بهبود لذت جنسی در بانوان بکار می رود. علاوه بر این، مزیت دیگری که دارد این است که توانایی ارگاسم فرد را بهبود می دهد. در بهترین حالت اش یک خانم پس از انجام تمریناتی که به تقویت کف لگن کمک می کند، او را به نهایت لذت جنسی اش می رساند.  در ادامه به درمان شلی واژن با روش پرینوپلاستی می پردازیم.      

پرینوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

خانم هایی که زایمان دوم داشته به صورت طبیعی، سزارین و یا سزارین آکرتا و به دلیل ژنتیک و سن آن ها امکان دارد مشکل ارگاسم داشته باشند و آن اصطکاک کافی در واژن شان در رابطه جنسی را ندارند. این افراد کاندید مناسبی برای پرینوپلاستی هستند. غالبا ظاهر دهانه واژن که امکان دارد بخش داخلی واژن را هم مشخص کند، بخش دیگری از مشکل به حساب می آید. خیلی از افرادی که متقاضی چنین عملی هستند، در گذشته تمرینات زیادی به منظور تقویت عضلات کف لگن خود انجام داده اند اما نتیجه موفقیت آمیز نبوده است.  

پرینئوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

مزایای عمل پرینوپلاستی

استفاده از پرینوپلاستی باعث جوانی و زیبا شدن ظاهر واژن می‌شود و با بهبود زندگی جنسی، اعتماد به نفس بانوان را افزایش می‌دهد. امروزه بسیاری از بانوان تمایل به انجام این عمل زیبایی دارند. البته با توجه به اینکه علت عمل وجود مشکلات و ناهنجاری‌های واژینال است و دلایل پزشکی دارد و یا اینکه صرفا جهت زیبایی انجام می‌شود، نوع عمل تفاوت‌هایی می‌کند. برای مثال پرینوپلاستی نوعی روش تنگ کردن واژن است که باعث تغییر زاویه واژینال می‌شود.

یافتن بهترین متخصص و جراح پرینوپلاستی در بندرعباس

پرینوپلاستی به منظور سفت شدن واژن و بهتر شدن عملکرد فرد در رابطه جنسی به کار می رود. دقت داشته باشید که با کالپورافی کفل ترمیم ساده کفل متفاوت است. متخصص جراحی که می خواهید عمل را زیر دست او انجام دهید باید حتما دارای این شرایط باشد: 

۱. دارای برد تخصصی در این رشته باشد. این برد متعلق به کسانی است که آناتومی دیواره واژن آن ها در امنیت است. 

تمرینات به خصوصی برای کف لگن، سفت کردن واژن و بهتر شدن عملکرد جنسی به بیمار بدهند. این در واقع قسمتی از پرینوپلاستی ژنیتال است. مشکل بی اختیاری ادرار بصورت همزمان می تواند در این عمل تصحیح گردد. ولی هدف ابتدایی بهتر شدن عملکرد جنسی بیمار است.  

۲. دست کم  ۱۰ مورد عمل پرینوپلاستی را انجام داده باشد.

نحوه انجام جراحی پرینوپلاستی

 یک برش الماسی شکل و یا لوزی مانند زده می شود، این برش از ناحیه برآمدگی دیواره واژن شروع می شود، سپس برشی به موقعیت ساعت ۴ الی ۸ داده می شود، بعد از آن برشی به موقعیت ساعت ۴ تا ۸ می دهند، این برش در حلقه هایمنال قدیمی و دهانه واژن ایجاد شده، سپس دوباره به بالای مقعد می رسند. همه سطح پوست در برش الماس شکل، و در دو طرف واژن، در وستیبول ولوو و نیز روی پرینیوم برداشته می شوند. بعد از آن پوست واژن و دهانه واژن تا پشت فاسیای کف لگن برداشته می شوند، همه جاهای زخم بافت های قدیمی ناشی از اپیزوتومی ها یا برش ها، برداشته می شوند.

دوباره ماهیچه ها به دقت به جای خود برمی گردند. سپس فاسیا  برگردانده می شود، مثل یک پتو، به مرکز برمی گردد تا ماهیچه ها را پوشش دهد. هر پوست اضافه ای هم برداشته می شود، و برش ها به دقت بسته می شوند.

اقدامات قبل از جراحی پرینوپلاستی

بعد از انتخاب جراح زیبایی واژن تان، نوبت به مهمترین بخش از جراحی، یعنی خودتان می رسد. اگر یائسه شدید یا هنوز نشدید، دیواره های واژن به احتمال زیاد تحت استروژن سازی باید باشند، مگر اینکه قبلا استروژن تراپی کرده باشید. اگر درمان نکرده باشید، احتمالا جراح برایتان تجویز می کند، در نتیجه می توان قدرت و ظرفیت بهبودی واژن را با استفاده از استروژن های داخل واژن بالاتر برد. معمولا یک ماه است، اما می تواند تا ۲ الی ۳ ماه بعد از جراحی ادامه داشته باشد. یک جراح پلاستیک واژینال خوب از این موضوع آگاه است و پیشنهاد هم می دهد.

جراحتان باید به دقت برایتان توضیح دهد که چه فعالیت هایی باید انجام دهد و چه فعالیت هایی نباید در هفته های بعد از جراحی انجام دهد. قبل از جراحی زمانیست برای برنامه ریزی برای هرگونه قراری برا ریکاوری. داشتن یک رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات و پروتئین، نوشیدن مقدار زیاد آب و شرکت در یک برنامه ورزشی هوازی به شما در بهبودی تان کمک می کند.

بسیاری از پزشکان هم قبل از جراحی آنتی بیوتیک تزریق می کنند، یا برای مدت کوتاهی آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می کنند که تا یکی دو روز بعد از جراحی باید مصرف کرد.

جراحی فقط نیمی از کار می باشد. بعد از جراحی باید به فکر تمرین های فیزیوتراپی باشید تا عضلات کف لگن تقویت شوند. اگر قادر به انجام این کار قبل از جراحی، به مدت حداقل یک ماه یا بیشتر باشید، جراحی برایتان راحت تر خواهد بود.

واژینوپلاستی یا جوانسازی واژن، نوعی جراحی زیبایی است که برای برطرف کردن ناهنجاری‌های واژینال، پارگی‌ها و کشیدگی‌های ناشی از زایمان استفاده می‌شود. این عمل، باعث تقویت ماهیچه‌های کف لگن، تنگ شدن واژن و افزایش رضایت جنسی در طرفین می‌شود. زایمان‌های طبیعی متعدد، بالا رفتن سن و کاهش وزن زیاد، باعث شل شدن ماهیچه‌های کف لگن و گشاد شدن واژن می‌شود که در این وضعیت، عضلات واژن قدرت خود را از دست داده و قطر داخلی واژن افزایش پیدا می‌کند، این مسائل باعث کاهش لذت جنسی شده و می‌تواند اثرات منفی زیادی روی بانوان و زندگی آنها بگذارد.

دکتر افروز آزاد

متخصص زنان، زايمان و نازايی
فلوشيپ فوق تخصصی سرطانهای زنان ( آنكولوژی زنان ) خدمات درمانی از قبیل سرطان تخمدان، سرطان رحم، سرطان دهانه رحم، سرطان پستان، سرطان وولو، سرطان واژن، حاملگی مولار و ...

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *