/ دکتر افروز آزاد » متخصص زنان » بهترین دکتر زنان و زایمان در بندرعباس
۲۳ دقیقه
بهترین متخصص زنان در بندر عباس

بهترین دکتر زنان و زایمان در بندرعباس

آنچه می خوانید...

حقیقت این است که بهترین متخصص زنان در بندرعباس به فردی گفته می شود که دوره های لازم آکادمیک را در دانشگاه ها و مراکز  و در زمینه همه بیماری های زنانه می گذراند و همچنین روش های تشخیصی و درمانی  را هم می آموزد. به بیانی دیگر کسانی که در دانشگاه در رشته پزشکی تحصیل می کنند پس از گذراندن دوره های عمومی این رشته  وارد دوره های تخصصی ای می شوند که مختص زنان و زایمان است. پس از اینکه در این زمینه ها تحصیل کردند می توانند در مراکز درمانی مختلف خصوصی و یا مطب خودشان و یا در مراکز درمانی دولتی، خدمات درمانی در زمینه زنان و زایمان ارائه دهند.

راهنمای کامل انتخاب بهترین متخصص زنان در بندرعباس

لینک دسترسی سریع به بخش های مهم مقاله

لابیاپلاستی
لاپاراسکوپی
جراحی واژینوپلاستی

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید کافیست پادکست های زیر را گوش دهید تا خلاصه ‎ای از مطلب را دریافت کنید.

اصلی ترین ویژگی های بهترین متخصص زنان در بندرعباس

اصلی ترین ویژگی های بهترین متخصص زنان در بندرعباس

سوالی که همواره برای ما مطرح است این است که بهترین متخصص زنان و زایمان چه خصوصیاتی دارد؟ با بررسی خصوصیات و معیارهایی که موجب می شود یک پزشک بهترین متخصص زنان وزایمان باشد به نتایجی رسیدیم مبنی بر اینکه تمامی آن ها ویژگی هایی دارند که در اکثرشان مشابه و مشترک هستند. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

آگاهی و دانش

یقینا داشتن دانش و آگاهی گسترده پزشکی بهترین متخصص زنان و زایمان می تواند تاثیری غیر قابل انکار در تشخیص انواع بیماری های زنان داشته باشد. شمار زیادی از بهترین متخصصان زنان و زایمان با تحصیل در بهترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی برتر کشور و یا خارج از کشور توانسته اند، بیشترین میزان دانش و آگاهی را در این رشته کسب کنند. در نتیجه زمانی که می خواهید بهترین و معتبرترین پزشکان متخصص را انتخاب کنید، حتما یکی از معیارهای انتخابتان را اینگونه لحاظ کنید که در کدام محل تحصیل کرده اند و چه دوره های آموزشی ای را گذرانده اند.

آگاهی و دانش
اخلاق حرفه ای

اخلاق حرفه ای

از معیارهای دیگری که می تواند در موفقیت های درمانی فرد موثر باشد می توان به داشتن اخلاق حرفه ای و رعایت کردن اصول اخلاقی در همه مراحل درمانی از سوی پزشک اشاره کرد. خیلی از پزشکان در مواردی که پیش می آید که بیمار بضاعت مالی کمی دارد خیلی از ملاحظات مالی را کنار گذاشته و به این فکر می کنند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه بیماری مراجعین خود را درمان کنند. از دیگر مسائلی که در رعایت اصول حرفه ای مطرح می گردد این است که پزشکان به اندازه ای که در روند درمان با بیماران خود با همدلی و محبت برخورد می کنند که همین روابط دوستانه با بیماران، خود موجب می شود که روال درمان به بهترین شکل ممکن جلو برود.

تجربه و توانمندی های عملی

از جمله معیارهای دیگری که از نظر دانش و آگاهی تاثیرات بسیار زیادی دارد این نکته است که حتما باید از مهارت و تجربه زیادی برخوردار باشند. در حقیقت خیلی از پزشکان در تخصص های مختلف خود از جمله بهترین متخصص زنان و زایمان هنگامی که دوره های آموزش تئوری شان به پایان می رسد زیر نظر بهترین و با تجربه ترین پزشکان دوره های آموزشی و علمی را می گذرانند. همین امر خود دلیلی است محکم بر اینکه سابقه کاری و توانایی عملی تا چه اندازه می تواند موفقیت های درمانی را بیشتر کند. تا هنگامی که پزشکان نتوانند دانش بدست آورده خود را به مرحله عملیاتی برسانند نمی توانند تاثیری در روند درمان و تشخیص داشته باشند.

تجربه و توانمندی های عملی
سابقه کاری

سابقه کاری

در مواردی که می خواهید بهترین متخصص زنان را انتخاب کنید اولین و مهم ترین کاری که باید بکنید این است که به سابقه کاری و موفقیت هایی که او در زمینه درمان به دست آورده است دقت کنید. خوشبختانه کم نیستند کسانی که جزو بهترین جراحان زیبایی زنان هستند  و با سابقه کاری درخشانی که دارند می توانید به راحتی به توانمندی های درمانی شان اعتماد کنید و روند درمان بیماری های تان را به آنان بسپارید.

مجهز بودن مراکز درمانی

از دیگر ویژگی هایی که بهترین متخصص زنان دارند این است که در بهترین و مجهز ترین مراکز درمانی به ارائه خدمات پزشکی می پردازند. از همین رو می توان روندی مفید و ثمربخشی را در درمان از انها امیدوار بود. تجهیزات درمانی مدرن و بکار گیری آنها می تواند تا حد زیادی درمان را تسهیل بخشد و روند به بهترین شکل ممکن و بر اساس جدید ترین متد درمانی ادامه پیدا کند. از همین رو باید به تجهیزات درمانی آن مراکز درمانی نهایت توجه را داشته باشید.

خدمات بهترین متخصص زنان

بهترین متخصص زنان اغلب دارای برخی خدمات است  و می بایست توانایی درمان و تشخیص انواع بیماری های زنان را داشته باشد. 

از جمله خدمات بهترین متخصص زنان در بندرعباس عبارتند از:

خدمات بهترین متخصص زنان در بندرعباس

سفید کردن واژن

تزریق ژل به واژن

تزریق چربی به واژن

جوانسازی واژن

بی اختیاری ادرار

سرطان واژن

فیبروم رحمی

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

بارداری پوچ

سزارین آکرتا

واژینوپلاستی

پرینورافی

زگیل تناسلی

تبخال تناسلی

حاملگی مولار

لابیاپلاستی

سرطان مهبل

لیفت واژن

خشکی واژن

تنبلی تخمدان

اندومتریوز

پرینئوپلاستی

کیست درموئید تخمدان

کولپوسکوپی

سرطان رحم

جراحی های زیبایی زنان

ناحیه تناسلی نیر مانند سایر اعضا بدن با گذشت زمان دچار تغییراتی می شود که این تغییرات می توانند ناخوش آیند باشد. از جمله این تغییرات می توان به افتادگی، شل شدگی، کاهش حجم و … اشاره کرد. ممکن است این تغییرات با عوارضی نیز همراه باشد.

فیلم عمل سرطان پستان با موفقیت

آناتومی رحم و تخمدان

رحم دارای دو بخش فوقانی و تحتانی است.

بخش فوقانی در آناتومی رحم

 • فوندوس (fundus): فوندوس در واقع ناحیه گنبدی و منحنی شکل بالای رحم است که به عنوان وسیع‌ترین بخش از این اندام شناخته می‌شود و به لوله‌های فالوپ متصل است.
 • لوله‌های فالوپ: لوله‌های فالوپ را لوله‌های رحمی هم می گویند. هر یک از این لوله‌ها به شکل حرف J هستند. لوله‌های فالوپ دو مجرای باریک در آناتومی رحم زنان هستند که نقش این را دارند که سلول‌های اسپرم مرد را به تخمک منتقل می‌کنند، علاوه بر این، محیط مناسبی را برای لقاح فراهم می‌کنند و تخمک را از تخمدان منتقل می‌کنند.
 • تخمدان‌ ها: هر زن دارای دو تخمدان دارد. تخمدان‌ها ساختار بیضی‌شکلی دارند و در دو طرف رحم در امتداد دیواره لگن قرار دارند. تخمدان‌ها به وسیله رباط‌ها (لیگامان‌های) متصل به رحم در جای خود ثابت نگه داشته می‌شوند. ولی به طور مستقیم به بقیه قسمت‌های دستگاه تولیدمثل زنان (مانند لوله‌های فالوپ) اتصال ندارند. تخمک در تخمدان‌ها ساخته می‌شود و هورمون‌های زنانه استروژن و پروژسترون هم در تخمدان‌ها تولید می‌گردند. این هورمون‌ها نقش مهمی در ویژگی‌های زنانه مانند رشد سینه‌ها، فرم بدن و رشد موهای بدن را بر عهده دارند.

بخش تحتانی رحم

 • بدنه رحم (Corpus): به قسمت اصلی رحم که از زیرسطح لوله‌های فالوپ شروع می‌شود و به سمت پایین ادامه پیدا می‌کند بدنه رحم گفته می‌شود. هر چه بدنه رحم به سمت پایین‌تر می‌رود باریک‌تر می‌گردد.
 • ایستموس (Isthmus): ایستموس در واقع بخشی از رحم است که بین بدنه رحم و دهانه رحم قرار گرفته است. ایستموس جایی است که رحم شروع به باریک شدن یا نازک‌تر شدن می‌کند.
 • سرویکس (دهانه رحم): سرویکس یا گردن رحم بخش انتهایی باریک و لوله‌ای رحم است که کانالی را میان رحم و واژن تشکیل می‌دهد. سرویکس عمدتا از بافت رشته‌ای عضلانی تشکیل شده است.
 • واژن: واژن کانالی است کشسان و عضلانی که با پوششی نرم و انعطاف‌پذیر است که از فرج تا سرویکس امتداد دارد. واژن بخشی است که به‌عنوان مجرایی برای عبور جریان قاعدگی از رحم عمل می‌کند، در حین رابطه جنسی دخول در آن صورت می‌گیرد و جایی است که نوزاد در هنگام زایمان از آن خارج می‌شود.
هات اسپات رحم و تخمدان

تخمدان

کانال اندوسرویکس

رحم

لوله فالوپ

لوله فالوپ

لوله فالوپ

فیمبریا

واژن

تخمدان

از جمله مهم ترین خدمات یک بهترین متخصص زنان انجام جراحی های زیبایی زنان نظیر لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و پرینورافی است. انجام این جراحی های زیبایی علاوه بر افزایش میل جنسی و بهبود رابطه زناشویی می تواند به افزایش اعتماد به نفس بانوان نیز کمک شایانی کند.

لابیاپلاستی مزایای عملکردی و زیبایی دارد. اکثر زنان برای کاهش لب های اضافی که پیچ و تاب می خورد و باعث درد و سوزش می شود، تحت عمل جراحی قرار می گیرند . برخی دیگر می خواهند ظاهر جوانی خود را پس از زایمان یا پیری بازگردانند.

فیلم عمل کیست تخمدان سروز سیست آدنوما

زایمان توسط بهترین متخصص زنان

انجام زایمان طبیعی و زایمان سزارین نیز از دیگر خدمات یک متخصص زنان خوب است. برای زایمان روش های مختلفی وجود دارد. انتخاب نوع زایمان بسیار مهم است اما از آن مهمتر انتخاب پزشکی است. زیرا داشتن یک زایمان سالم و بدون نقص به پزشک متخصص ارتباط دارد. پس اگر می خواهید از عوارض احتمالی زایمان جلوگیری کنید، یک متخصص ماهر را انتخاب کنید.

انواع روش های زایمان

روش های درمانی متفاوتی وجود دارد تا زایمان طبیعی را راحتتر کند. در ادامه چند مورد را توضیح داده ایم:

زایمان به روش الکساندر توسط بهترین متخصص زنان

در این روش، باید بتوانی بر روی ذهن تمرکز کنی و ذهن را آرام نمایی تا از این طریق ماهیچه های بدن شل شود و زایمان طبیعی راحت تر صورت گیرد. در این روش خانم باردار آموزش می بیند و در زمان زایمان بر ذهن خود تسلط پیدا میکند.

زایمان به روش برادلی توسط بهترین متخصص زنان

در این روش زایمان که به صورت طبیعی انجام می شود، پدر آموزش می بیند تا در دوران بارداری و زایمان جگونه به همسر خود کمک کند. در این روش فقط پدر تحت آموزش قرار میگیرد.

زایمان به روش لاماز توسط بهترین متخصص زنان

در این روش مادر آموزش میبیند تا با حرکات خاص بر روی آنچه که در طول زایمان اتفاق می افتد تمرکز کند تا بتواند درد را کنترل نماید.

زایمان در آب

یک روشی است که درد زایمان را به طور چشمگیری کاهش می دهد. در روش زایمان در آب، مادر در یک استخر قرار می گیرد. در این روش مادر در هنگام زایمان زمانی که در وان آب قرار می گیرد درد کمتری احساس می کند.این روش ابتدا در اروپا رواج پیدا کرد.

زایمان به روش استفاده از گاز استنشاقی

از این روش برای کاهش درد زایمان استفاده می شود. با استفاده از گاز مخصوصی و استشمام آن، مادر درد  کمتری احساس خواهد کرد.

زایمان با تزریق دارو

تزریق دارو به مادر یکی از روش های کاهش درد زایمان است. زمان تزریق این دارو، لحظه ای است که دهانه رحم به اندازه ۵ سانتی متر باز می شود وهمچنین قبل از زمانی که فشاری برای خارج کردن نوزاد صورت نگرفته است. هدف از این تزریق استراحت مادر در حین انقباضات است.

لاپاراسکوپی 

لاپاراسکوپی از جمله تکنیک های جراحی است که توسط دستگاه لاپاراسکوپ جهت درمان و برطرف نمودن برخی مشکلات انجام می گردد و از جمله خدمات بهترین متخصص زنان درمان بیماری ها و مشکلات زنان توسط جراحی لاپاراسکوپی است. از مهمترین مزایای لاپاراسکوپی، تشخیص دقیق بیماری است. همچنین می توان زمان به کمک عمل لیزر لاپاراسکوپی درمانی، آن ضایعه را ترمیم و اصلاح نمود.

لاپاراسکوپی 

مزایای انجام عمل لاپاراسکوپی چیست؟

از مهمترین مزایای لاپاراسکوپی، تشخیص دقیق بیماری است. همچنین می توان زمان به کمک عمل لیزر لاپاراسکوپی درمانی، آن ضایعه را ترمیم و اصلاح نمود. با استفاده از لاپاراسکوپی یک زن مطمئن می شود که سالم است و می تواند باردار شود. از سایز مزایای این روش می توان به : زمان بهبودی کوتاه، کاهش هزینه، کاهش احتمال عفونت، کاهش چسبندگی  و … اشاره کرد.

مشاوره و درمان ناباروری 

مشاوره و درمان ناباوری نیز از دیگر خدمات متخصص زنان به شمار می رود. 

درمان ناباروری زنان عبارتند از:

تحریک تخمک‌گذاری با دارو
IUI (تلقیح داخل رحمی اسپرم)
IVF
ICSI
کوتر تخمدان، لاپاروسکوپی، هیستروسکوپی و …

علائم و نشانه های ناباروری

اگر یکسال رابطه جنسی منظم داشتید و باردار نشدید، نشانه ها و علادم زیر را بررسی کنید. در صورت دارا علائم زیر به متخصص زنان مراجعه کنید

 • تغییر در میل جنسی و یا احساس درد در رابطه جنسی
 • نازک شدن بافت مو و یا ریزش آن
 • بالا رفتن وزن
 • مشاهده موهای زائد در پشت لب، روی قفسه ی سینه و چانه
 • مشاهده ترشحات شیری ازنوک سینه ها
 • نا منظمی یا تغییرات در عادت ماهانه

مراقبت های دوران بارداری

مراقبت های دوران بارداری مراقبت های بهداشتی است که در دوران بارداری دریافت می کنید. از خود و کودکتان مراقبت کنید.

از آنجایی که مراقبت های بارداری جهت بررسی سلامت مادر و جنین از اهمیت بالایی برخوردار است به همین جهت می بایست به بهترین متخصص زنان جهت مراقبت های دوران بارداری مراجعه نمود.

آپارات

چه زمانی می توانم مراقبت های بارداری را شروع کنم؟

اگر قصد بارداری دارید، یک متخصص زنان به شما توصیه می کند که مصرف ویتامین های دوران بارداری را شروع کنید. شما باید ۳ ماه قبل از اقدام به باردار شدن، مصرف اسید فولیک را شروع کنید. ویتامین های دوران بارداری حاوی مقادیر اضافی اسید فولیک، آهن و کلسیم مورد نیاز در دوران بارداری هستند.

حاملگی مولار

تشخیص و درمان بیماری های زنان

از جمله خدمات یک متخصص زنان خوب درمان بیماری های زنان نظیر عفونت واژن، درمان واژینیسموس، بی اختیاری ادرار، سندورم پلی کیستیک و HPV … است. در واقع یک متخصص زنان خوب می بایست توانایی تشخیص و درمان صحیح این بیماری ها را داشته باشد.

 مراحل ابتلا، تشخیص و درمان HPV

مرحله سوم: درمان HPV

مرحله دوم: تشخیص بیماری

مرحله اول: ابتلا به HPV

از دیگر خدماتی که بهترین متخصص زنان در بندرعباس انجام خواهد داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لابیاپلاستی

از اقداماتی که بهترین متخصص زنان در بندرعباس انجام خواهد داد می توان به عمل زیبایی لابیاپلاستی اشاره کرد. این عمل امروزه در میان خانم ها بسیار رواج یافته و خواهان زیادی دارد. در واقع این عمل به منظور کوچک کردن لابیا در واژن انجام خواهد شد و یک نوع جراحی زیبایی است البته می تواند در برخی از زمینه ها، جنبه درمانی هم داشته باشد اما بیشتر برای زیبایی واژن استفاده خواهد شد. گاهی اوقات قسمت لابیا خانم ها بزرگ بوده و یا نا مقارن است که به همین دلایل مشکلاتی را برای خانم ها به وجود خواهد آورد از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بوی بد و مشکلات بهداشتی ناحیه تناسلی
 2. احساس درد و ناراحتی حین مقاربت جنسی
 3. ناراحتی حین انجام فعالیت های ورزشی و پوشیدن لباس های تنگ
 4. انحراف و پخش جریان ادرای
 5. کاهش اعتماد به نفس در حین رابطه جنسی

عمل زیبایی لابیاپلاستی اگر زیر نظر بهترین متخصص زنان در بندرعباس انجام شود، جای هیچگونه نگرانی را برای افراد به جای نخواهد گذاشت. این عمل می تواند به دو روش لیزر و جراحی برای افراد انجام شود که باید با انجام معاینات لازم متخصص زنان تشخیص دهد که کدام روش برای فرد نتیجه بهتری را به همراه دارد.

از جمله مهم ترین خدمات یک بهترین متخصص زنان انجام جراحی های زیبایی زنان نظیر لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و پرینورافی است. انجام این جراحی های زیبایی علاوه بر افزایش میل جنسی و بهبود رابطه زناشویی می تواند به افزایش اعتماد به نفس بانوان نیز کمک شایانی کند.

لابیاپلاستی مزایای عملکردی و زیبایی دارد. اکثر زنان برای کاهش لب های اضافی که پیچ و تاب می خورد و باعث درد و سوزش می شود، تحت عمل جراحی قرار می گیرند . برخی دیگر می خواهند ظاهر جوانی خود را پس از زایمان یا پیری بازگردانند.

صدای مراجعه کننده عزیز و رضایت از انجام عمل لابیاپلاستی:

لابیاپلاستی

آیا به عمل لابیاپلاستی نیاز دارید؟

۱ / ۵

آیا از بد فرم شدن لابیاهای خود ناراحت هستید؟

۲ / ۵

آیا اعتماد به نفس خود را در رابطه جنسی بخاطر بد شکلی لابیاها از دست داده اید؟

۳ / ۵

آیا می خواهید جوانسازی واژن انجام دهید؟

۴ / ۵

آیا دوست دارید با یک متخصص زنان صحبت کنید و مشاوره بگیرید؟

۵ / ۵

آیا می خواهید عمل لابیاپلاستی را برای جوانسازی واژن خود انجام بدهید؟

برای مشاهده نتیجه آزمون نام و شماره خود را وارد کنید

میانگین امتیازها ۷۰%

۰%

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی برای ساخت یا ترمیم واژن است. این روش مسائل مختلف پزشکی از جمله آسیب واژن به دلیل زایمان و عوارض بیماری کف لگن را درمان می کند. همچنین برای ایجاد واژن تراجنسیتی است که به افراد کمک می کند به هویت جنسیتی مورد علاقه خود دست یابند.

جراحی واژینوپلاستی در واقع جراحی است که به منظور رفع گشادی کانال واژن صورت می پذیرد و این عمل باید به وسیله متخصص زنان انجام شود. خانم ها به این دلیل خواستار این جراحی زیبایی خواهند بود که عضلات واژن خاصیت الاستیسیته خود را از دست خواهد داد و به مرور زمان شل تر می شود، به همین منظور خانم ها خواستار انجام این حراجی زیبایی هستند تا این حالت شل شدگی را از بین برده و بتوانند کانال واژن خود را تنگ تر کنند. این جراحی می تواند تاثیر به سزایی در روابط زناشویی هم بگذارد.

شل شدگی و افتادگی واژن ممکن است دارای یک علت اصلی باشد و آن هم به دلیل افزایش تعداد دفعات زایمان است.

واژینوپلاستی چه مزایایی دارد؟

واژینوپلاستی دارای دو نوع روش است که یک روش به صورت لیز و روش دیگر به صورت جراحی در بانوان انجام خواهد شد. به طور حتم روش واژینوپلاستی لیزری دارای مزیت های زیادی در مقایسه با روش واژینوپلاستی جراحی است که از مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

های زیادی در مقایسه با روش واژینوپلاستی جراحی است که از مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوره نقاهت کوتاه
 • سر پایی بودن عمل
 • عدم نیاز به بخیه
 • عدم درد و خونریزی
 • هزینه واژینوپلاستی

دوران نقاهت در این نوع واژینوپلاستی بسیار کوتاه تر از جراحی است. در نتیجه بیشتر خانم ها تصمیم خواهند گرفت که برای انجام جراحی واژینوپلاستی از روش لیزری آن استفاده کنند. انجام این جراحی زیبایی در بندرعباس زیر نظر بهترین پزشک و متخصص زنان برای شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود.

علاوه بر جراحی های زیبایی که جز خدمات، بهترین متخصص زنان در بندرعباس است خدماتی دیگر هم توسط پزشک و متخصص زنان دربندرعباس ارائه خواهد شد که جنبه درمانی و تشخیصی دارد از جمله این خدمات می توان به درمان برخی از بیماری های زنان اشاره کرد:

 1. درمان بیماری خشکی واژن
 2. درمان افتادگی رحم
 3. درمان افتادگی واژن
 4. درمان بیماری زگیل تناسلی (HPV)
 5. درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک
 6. درمان سرطان تخمدان
 7. خشکی واژن
 8. معالجه خشکی واژن
 9. ژل های لوبریکات و مرطوب کننده واژن
 10. استروژن واژینال
 11. حلقه استرینگ
 12. قرص واژیفم
 13. کرم استروژن واژینال
 14. مبتلایان به سرطان و اندومتریوز
 15. افراد باردار و شیرده
 16. خونریزی واژن به دلیل نامشخص
مقالات بیشتر


افتادگی رحم

رحم بانوان در داخل لگن و در انتهای واژن قرار گرفته است و محل قرارگیری و رشد جنین است. این عضو توسط عضلات تحت محافظت قرار گرفته است اما اگر این عضلات نگهدارنده  و لیگامان های این ناحیه قدرت خود را از دست بدهند و دچار شل شدگی شوند در نتیجه این امر باعث افتادگی رحم خواهد شد.

از دلایل اصلی که باعث افتادگی رحم خواهد شد میتوان به این موارد اشاره کرد:

 1. افزایش سن
 2. عدم فعالیت و کم تحرکی
 3. زایمان متعدد به روش طبیعی

درمان افتادگی رحم

درمان افتادگی رحم دارای روش های متفاوت است که بعد از انجام معاینات، لازم پزشک درمانگر تشخیص خواهد داد که کدام راه درمانی را برای فرد تجویز کند. روش های درمان افتادگی رحم شامل موارد زیر است:

 1. تجویز داروهای استروژن توسط پزشک به منظور بازسازی و احیای بافت واژن
 2. لیزر درمانی ، درمواردی که شدت این عارضه کم باشد.
 3. جراحی و ترمیم افتادگی لگن(لاپاراسکوپی )
 4. جراحی هیسترکتومی یکی از جراحی هایی است که اگر این مشکل حاد شده باشد باید انجام شود در واقع راه نهایی است که پزشک برای فرد تجویز خواهد کرد. در این حالت فرد دیگر قادر به بارداری نخواهد بود.

بهترین متخصص زنان در بندرعباس علاوه بر درمان بیماری های بیان شده در این قسمت خدمات دیگری را نیز برای شما مراجعه کنندگان عزیز ارائه میدهند.

۵ راه ارتباطی عالی برای انتخاب بهترین متخصص زنان در بندرعباس

اینستاگرام :

یکی از ساده ترین روش های دسترسی و پیگیری فعالیت پزشکان صفحات مجازی آنهاست. این روزها برنامه اینستاگرام، یک برنامه بسیار مفیدی است در رابطه با انواع بیماری زنان، محتواهای مفید تولید می شود. همچنین شما می توانید با مشاهد تجربیات بیماران قبلی از کیفیت کار پزشک مطلع شوید

مشورت با دوستان و آشنایان :

یکی از مهم ترین روش های پیدا کردن یک متخصص زنان خوب، پرس و جو از دوستان و آشنایان است. آشنایی که از مراجعه به یک پزشک نتیجه خوبی کسب کرده باشد می تواند راهنمای خوبی باشد.

مشاوره آنلاین

بسیاری از افراد سوالات متداولی دارند که نمی توانند به صورت حضوری بپرسند و یا تمایل دارند نظر یک یا چند نفر را بپرسند. برای این افراد بهترین راه مشاوره آنلاین است. با ورود به صفحه مشاوره آنلاین پزشک مد نظر، می توانند تمامی سوالات خود را مطرح کنند.

پرس و جو از مراجعین قبلی

بیماران زیادی هستند که به دلایل مشترک به یک پزشک مراجعه می کنند. شما با حضور در مطب پزشک می توانید از مراجعین نظرسنجی کنید و اطلاعات کافی در رابطه با پزشک بدست بیاورید.

مشاوره حضوری در مطب

اخرین مرحله پس از تایید مراحل قبلی، حضور در مطب و مشاوره با پزشک است. شما می توانید تمامی سوالات و دل نگرانی های خود را با پزشک در میان بگذارید و راه حل را دریافت کنید.

نوبت دهی آنلاین

مراجعه به متخصص زنان قبل از بارداری

هنگامی که زوجین تصمیم به بارداری دارند باید حدودا سه ماه قبل از اقدام به بارداری به بهترین متخصص زنان و زایمان جهت معاینه، آزمایش پاپ اسمیر در بندرعباس و سایر تست های لازم، مراجعه کنند. پس از آزمایش، پزشک باید تشخیص دهد که آیا به تزریق واکسن سرخچه یا هپاتیت نیاز دارند یا خیر. به طور کلی قبل از بارداری واکسن های لازم باید تزریق شود و نیز خوردن اسید فولیک، سه ماه قبل از بارداری آغاز گردد.

زوج هایی که ازدواج فامیلی داشته اند و یا از لحاظ ژنتیک در فامیل خود مشکلی دارند، باید حتما بررسی شوند و مشاوره ژنتیک را انجام بدهند که در واقع با یک دید بازتری برای اقدام به بارداری قدم بردارند. با این کار از به دنیا آمدن نوزادانی که نقص ژنتیکی دارند تا حد زیادی جلوگیری می شود.

درمان نازایی

در طی مراجعاتی که پیش از بارداری نزد بهترین متخصص زنان در بندرعباس انجام می شود، اینکه یک یا هردوی زوجین نازا باشند، مشخص می شود. سپس بسته به شرایط آن ها پزشک تشخیص می دهد که احتمال درمان برای آن ها تا چه حدی وجود دارد. در همین راستا بهترین روش های درمان نازایی مانند آی وی اف، آی یو آی و … را به آن ها پیشنهاد می کند.

پیشگیری از بارداری

بسیاری از زوجین تا مدتی قصد فرزندآوری ندارند. از همین رو لازم است خانم توسط پزشک متخصص معاینه شود و از جوانب تمامی راه های پیشگیری از بارداری آگاه شود. زیرا برخی از این روش ها مانند قرص ضد بارداری و اورژانسی و … می تواند روابط جنسی زن و مرد و یا احتمال بارداری آن ها در آینده را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین لازم است پیشگیری آن ها نیز با کنترل پزشک مربوطه انجام گیرد.

مراجعه به متخصص زنان برای درمان بیماری های زنان

بیماری های زنانه مختلفی وجود دارد که می تواند خانم ها را درگیر سازد. این بیماری ها هرچه سریع تر تشخیص داده شوند، راحت تر هم درمان می شوند. از همین رو است که می گوییم لازم است تمامی بانوان به طور منظم، تحت نظر یک پزشک و متخصص زنان و زایمان خوب قرار گیرند تا به محض بروز مشکل و اختلال، نسبت به درمان آن اقدام نمایند.

برخی از مشکلات شایع که می تواند برای زنان رخ دهد، عبارتند از:

آشنایی با ویروس hpv به عنوان یکی از چندین بیماری هایی که برای زنان اتفاق می افتد.

انیمیشن جالب HPV

لاپاراسکوپی

عمل لاپاراسکوپی یک جراحی بسته است که طی آن از زیر ناف یک سانت برش ایجاد می شود و یک دوربین وارد شکم می شود. از این روش در درمان کیست تخمدان، تشخیص علل ناباروری، باز و بسته بودن لوله های رحمی و … استفاده می شود. نکته مثبتی که در مورد لاپاراسکوپی وجود دارد این است که این روش، یک جراحی بسیار ساده است و حتی اغلب افراد پس از انجام آن نیاز به استراحت ندارند.

برای دریافت مشاوره نام و شماره تلفن خود را بگذارید، تا در کوتاهترین زمان با شما تماس بگیریم:

نام
تلفن
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

هیستروسکوپی

هیستروسکوپی نیز به وسیله دوربین انجام می گیرد؛ با این تفاوت که داخل رحم را مورد بررسی قرار می دهد. این روش زمانی که بیمار پولیپ یا خونریزی های شدید داشته باشد یا دچار بیماری های مربوط به داخل رحم و آندومتر باشد، بسیار کاربردی است.

به گفته بهترین متخصص زنان در بندرعباس از این روش نیز می توان برای بررسی علل نازایی استفاده کرد و بیمار بدون اینکه پس از آن نیاز به استراحت خاصی داشته باشد، فعالیت های روزمره خود را از سر می گیرد.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم اطلاعاتی که در قالب بخش های مختلفی ارائه شد بتواند در مسیر گزینش بهترین متخصص زنان در بندرعباس روشنگر خوبی باشند.

بسیاری از زنان مخصوصا کسانی که متاهل هستند باید حتما در فواصل زمانی کوتاهی به بهترین متخصصین زنان و زایمان رجوع کنند و درصورتی که با مشکلات زنانه ای مواجه بودند در اولین فرصت به درمان بپردازند.

بسیاری بیماری ها هستند که اگر در مراحل اولیه شناخته شوند به راحتی قابل درمان خواهند بود در غیر این صورت  مراحل درمان به مراتت سخت تر خواهند شد. شما می توانید برای درمان انواع بیماری های زنان و زایمان به دکتر افروز آزاد مراجعه کنید.

سوالات متداول

دکتر افروز آزاد

متخصص زنان، زايمان و نازايی
فلوشيپ فوق تخصصی سرطانهای زنان ( آنكولوژی زنان ) خدمات درمانی از قبیل سرطان تخمدان، سرطان رحم، سرطان دهانه رحم، سرطان پستان، سرطان وولو، سرطان واژن، حاملگی مولار و ...

15 پاسخ

 1. سلام.خسته نباشید مقاله خیلی خوبی بود. من یه جوای خیلی از سوالام رسیدم ولی یک سوال دارم. برای تشخیص سرطان رحم چطوری میتونم به مطب شما مراجعه کنم؟ خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *